Endomondo - návod k použití v iZávodě

Endomondo.com je služba uchovávající Tvé GPS záznamy sportovních výkonů s možností statistik, sdílení, soutěžení atd. Byla zvolena pro její všeobecnou rozšířenost a spolehlivost a bezplatné použití. S tím, že není v češtině, si jistě lehce poradíš :-)
 
Registrace: Na hlavní stránce tlačítko SIGN UP. K registraci stačí e-mailová adresa nebo propojit Endomondo s Facebookem.
 
Přihlášení do profilu: LOG IN
Získání aplikace: Pokud chceš využívat Endomondo v chytrém telefonu, nainstaluj si aplikaci, k jejímu stažení se dostaneš např. na této stránce. Pokud máš zařízení propojitelné s Endomondem nebo jinou aplikaci schopnou vytvářet GPX záznam, lze využít i je.
 
Záznam sportovní aktivity:  Podle daného zařízení a aplikace zaznamenej svůj výkon.
 
Nahrání výkonu do Endomonda:
  • Endomondo aplikace přihlášená ke stejnému účtu, jaký sis vytvořil, sama výkon uloží (je třeba mít zapnuté připojení k datovým přenosům. Stačí data zapnout třeba až doma a zároveň zapnout aplikaci, data se sesynchronizují). 
  • Jiné zařízení: při získání GPX souboru z jiného zařízení: klikni na ADD WORKOUT ---> IMPORT FROM FILE ---> vyber daný soubor v počítači ---> NEXT ---> Pojmenul svůj výkon a případně oprav typ sportu, který jsi provozoval/a ---> SAVE
  • Bez GPS záznamů - rovnou propojuješ se zvolenou trasou iZávodu: ADD WORKOUT ---> SELECT ROUTE FOR A NEW WORKOUT ---> v mapě nebo textovým polem vyhledej lokalitu, na levé straně se objeví veřejné trasy v této lokalitě. Můžeš zvolit sport, který hledáš. Jakmile najdeš příslušnou trasu iZávodu, klikni na ni, otevře se Ti tato trasa ---> SELECT ROUTE ---> zadej datum a čas Tvého výkonu ---> SAVE
Přiřazení výkonu k dané trase iZávodu:
Pokud jsi na stránce svého konkrétního výkonu, nad mapou klikni na MORE OPTIONS ---> LINK TO ROUTE ---> LINK TO AN EXISTING ROUTE --->  v mapě nebo textovým polem vyhledej lokalitu, na levé straně se objeví veřejné trasy v této lokalitě. Můžeš zvolit sport, který hledáš. Jakmile najdeš příslušnou trasu iZávodu, klikni na ni, otevře se Ti tato trasa ---> SELECT ROUTE ---> proběhne kontrola dodržení trasy a pokud je vše v pořádku, výkon je přiřazen.
 
U dané trasy poté uvidíš pořadí jednotlivých závodníků (vždy uvádí jen Tvůj nejlepší čas).
 
Endomondo dokáže mnoho jiných věcí pro zlepšení Tvého tréninku, sdílení atd., po iZávodě si můžeš hrát podle libosti :-)