Návod k sestavení

Videonávod v angličtině:

Fotonávod v češtině:

   
 

 Jako první nafoukněte dodanou pumpou oba plováky. Tím si zajistíte pozornost většiny kolemjdoucích :-)

 

 Vaše kolo otočte, odmontujte kola a řetěz stáhněte na středovou trubku.

Nasuňte převodový systém na zadní vidlici, co nejblíže ke středovému složení.

Na velký převodník a pastorek převodového systému navlékněte dodaný řetěz. Posunutím systému napněte řetěz tak, abyste ho při zatlačení prohnuli přibližně o 1cm. Důkladně utáhněte křídlové matice na převodovém systému a přitom stále kontrolujte správné napnutí řetězu (při utahování matek se napnutí mění). 

Na zadní stavbu připevněte zadní příčník. Přehazovačka je za tímto příčníkem. Rychloupínáky utáhněte jen provizorně.

Do zadního příčníku zasuňte podélnou trubku.

Sestavte řízení. Nasuňte představec do předního příčníku a upevněte na něj kormidlo.

Nezapomeňte na důkladné utažení matice na kormidle.

Pokud by představec na kormidle byl moc dlouhý nebo krátký, jeho rozměr lze upravit pootočením osy rychloupínáku (po povolení příslušných šroubů).

Přední příčník nasuňte do podélné trubky a upevněte ho na přední vidlici vašeho kola. Nyní dotáhněte rychloupínáky na přední i zadní vidlici.

Na zadní příčník zaklapněte pružící systém a napněte gumové svazky.

V případě velmi krátké stavby rámu je možno pružící systém upevnit opačně.

Na převodový systém nasuňte hřídel s poháněcím šroubem a důkladně utáhněte křídlový šroub. Hřídel zaklapněte do pružícího systému.
Na příčníky upevněte plastové držáky plováků. Plováky přitlačte na jejich suché zipy. Dbejte na symetrické upevnění plováků.
Na pravý plovák upevněte dodané pádlo pro případ poruchy nebo jiného nebezpečí.
Šťastnou plavbu!
 Spuštění na vodu a plavba:

Při manipulaci na souši dbejte, abyste nepoškodili žádnou ze součástek Akwakatu.

Nastupujte na trubky zadního příčníku, nasedněte na kolo a odražte od břehu. Ve větší hloubce špičkou nohy stlačte kormidlo do svislé polohy (na souši je vodorovně) . Plynulým šlapáním se rozjeďte a užívejte si plavbu. Správnou intenzitu šlapání i zatáčení si vyzkoušejte, volte poté "zlatou střední cestu".

Při dojezdu do mělčiny se kormidlo samo sklopí, nepoškoďte hřídel a lodní šroub! Nepoškoďte plováky o ostré předměty ve vodě!

Demontáž Akwakatu: Postupujte v opačném směru než při montáži. Při "odtrhávání" plováků od držáků táhněte jen kolmo na plochu suchých zipů, nikdy plovákem nekruťte na příčníku - hrozí poškození aretace držáku!
Možné problémy: Padá řetěz - byl příliš napnutý. Ukončete šlapání, aby řetěz nespadnul do vody. Můžete ho stáhnout a bezpečně zavěsit např. na řídítka. Na souši upravte napnutí řetězu posunutím převodového systému blíže ke středovému složení vašeho kola.